חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

אינטרנט לזקנים

כותבים: נעמי ביטרמן, אילנה שלו, דוד כהן

תקציר

קירה זו מציגה את המידע המצוי בספרות על אינטרנט וזקנים. הסקירה פותחת בהצגת נתונים באשר להרגלי השימוש של זקנים במחשבים ובאינטרנט ובתוך כך מתמקדת ביתרונות הטמונים בשימוש באינטרנט בקרב זקנים. לאחר מכן נדונה הבעייתיות של שימוש באינטרנט ובממשק אדם–מחשב (HCI)  Human-Computer Interface בקרב זקנים,  ובתוך כך מושם דגש עלשלוש מערכות התפקוד העיקריות המשתתפות בהפעלת ממשק זה: המערכת התפיסתית, ההכרתית והתנועתית-תפקודית. בתיאור כל מערכת יימנו השינויים האופייניים לתהליך ההזדקנות ומשפיעים על ממשק אדם-מחשב, ובייחוד על ממשק אדם-מחשב דינמי ואינטראקטיבי כמו זה של האינטרנט, ויוצעו המלצות לפתרונות תצוגה בעבור משתמשים מבוגרים.

כדי לבדוק את התאמתם של ממשקי אדם-מחשב דינמיים כדוגמת האינטרנט מבחינת סוגי תצוגה ותבניות הניווט לאוכלוסייה המבוגרת יש להרחיב ולהעמיק את המחקר. יש להקדיש תשומת לב מיוחדת לעיצוב כולל של סביבת העבודה, לתכניות לימוד והדרכה ייעודיות, כולל תמיכה ועזרה ארוכת טווח למשתמש המבוגר. היישום של ממצאי המחקרים הללו עשוי לסייע לזקנים בשימוש באינטרנט, מה שיתרום לרווחתם הכלכלית, האישית והחברתית ולרווחתה של הקהילה כולה.

התחברות לאתר

יש להזין את שם המשתמש או כתובת אימייל וסיסמה בטופס מטה. במידה ואינך יודע את שם המשתמש ו/או הסיסמה, מומלץ ללחוץ על איפוס סיסמה

דילוג לתוכן