חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הוראת הסיעוד הגריאטרי לאחיות ולאחים ברמות ההכשרה השונות: צרכים, מגמות, הישגים ותובנות

המחברות: חוה גולנדר ושרה לוי

תקציר

הגידול בקצב הזדקנות האוכלוסייה מחייב בהתאמה גם תכנון להכשרת כוח האדם המקצועי הנדרש כדי לספק את צורכי הקשישים בתחום הבריאות והרווחה. אחיות, יותר מכל בעל מקצוע אחר, מעורבות בטיפול ישיר בקשיש ובהדרכתו וכן בתיאום ובניהול הטיפול בכל המסגרות המטפלות בקשישים.  עם זאת, בדומה לבעלי מקצועות אחרים, גם להן חסרים המוטיבציה, הידע  הנדרש והנכונות לבחור בגריאטריה כתחום התמחות והתמקדות. מרכיבי ההדרכה הקלינית בתוכניות ההכשרה אינם מספיקים, והשדה הקליני סובל מהיעדר דוגמאות למצוינות ומודלים לחיקוי שיעוררו הזדהות והערכה. דווקא בנסיבות הללו, לחינוך הסיעודי יש תפקיד חיוני לסוציאליזציה חיובית, להכשרה מקצועית ראויה ולעידוד התמחות בתחום הטיפול הסיעודי בקשישים.

  המאמר דן במרכיבי הוראת הזיקנה בסיעוד בזיקה לרמות ההכשרה השונות, תוך הצגת המגבלות, כיווני ההתפתחות והישגי החינוך הסיעודי בהוראה, במחקר, בשירות, בסיוע להתארגנות קבוצות עניין מקצועיות וכן במעורבות בעיצוב מדיניות בריאות לקשישים. לבסוף, על רקע המחסור בכוח אדם סיעודי והתפקיד המרכזי והמורחב שהסיעוד צפוי למלא, נציג מערך המלצות כדי להפוך את הוראת הסיעוד הגריאטרי לכוח מניע בגיוס, בהכשרה ובטיפוח  מדרג של אחיות ראויות שיקדמו את הטיפול בקשיש וייצרו מנהיגות מקצועית מובילה.

התחברות לאתר

יש להזין את שם המשתמש או כתובת אימייל וסיסמה בטופס מטה. במידה ואינך יודע את שם המשתמש ו/או הסיסמה, מומלץ ללחוץ על איפוס סיסמה

דילוג לתוכן