חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מטפלים זרים בדיור מוגן בישראל

המחברת:  אסתר יקוביץ

תקציר:

במדינות מערביות שונות קיימות מסגרות לדיור מוגן שמיועדות לספק תנאי מגורים המותאמים לגיל הזקנה. במדינות שונות פותחו מודלים שונים של דיור מוגן הכוללים חבילות שירותים תומכים מגוונים שנועדו לתת מענה לצורכי הדיירים. למרות השונות בין מודלים של דיור מוגן, יש הרבה מן המשותף ביניהם. הדמיון מתבטא באספקת יחידת דיור ושירותים תומכים הניתנים  במסגרת  הדיור המוגן או על ידי ספקים חיצוניים.

בישראל התפתחו שני מודלים של דיור מוגן: דיור מוגן ציבורי שנבנה על ידי המדינה ומיועד לזקנים חסרי דיור ומעוטי הכנסה, ודיור מוגן פרטי שמקימים גופים לא ממשלתיים והוא מיועד לכל מי שיכול לעמוד בתנאי התשלום. בשנת 2012 התקבל חוק הדיון המוגן המאפשר לדיירי הדיור המוגן הפרטי להעסיק מטפלים צמודים (זרים) ולשכן אותם ביחידת המגורים שלהם. המאמר מתייחס לסעיפים השונים בחוק הנוגעים לשינוי במצבו התפקודי של הדייר וכן לדילמות ולאתגרים המקצועיים והניהוליים השונים שעומדים בפני הנהלות הדיור המוגן וצוותי העובדים בעקבות מתן לגיטימציה בחוק להעסקה ישירה של מטפלים זרים בתוך מסגרות לדיור מוגן.

 

התחברות לאתר

יש להזין את שם המשתמש או כתובת אימייל וסיסמה בטופס מטה. במידה ואינך יודע את שם המשתמש ו/או הסיסמה, מומלץ ללחוץ על איפוס סיסמה

דילוג לתוכן